Диян Димитров отново спечели Световната купа по кикбокс

24.03.2024 г. 07:51:10 ч.
/
Продължава доминацията на състезателя на спортен клуб по кикбокс „Десант” – Добрич Диян Димитров на международната сцена. Световният и европейски шампион за юноши за трети път спечели Световната купа. Диян Димитров постигна три победи в италианския град Йезоло на първата Световната купа за годината и спечели първото място при юношите старша възраст, в категория до 63.5 кг., стил К1. На финала той спечели с 3:0 съдийски гласа срещу Матеос Гръзеков от Полша.

Другите двама възпитаници на треньора Драгомир Йорданов също си тръгват от Италия с медали при дебюта си на международната сцена. Михаил Боев остана със сребро след загуба на финала при юношите младша възраст, в категория до 51 кг., стил лоукик. Станеслав Вълков завърши с бронзов медал при юношите младша възраст, в категория до 54 кг., стил лоукик.

Над 1500 състезатели от 44 държави участваха на Световната купа по кикбокс в Италия.