Дизелгейт струва на Volkswagen 2 млрд. долара

17.06.2019 г. 10:32:08 ч.
/
Дизелгейт струва на Volkswagen 2 млрд. долара
Скандалът с манипулираните емисии при дизелови автомобили (дизелгейт) е струвал на Фолксваген (Volkswagen) 1,77 милиарда евро (2 млрд. долара) такси за консултанти и адвокати, съобщи говорител на компанията, цитиран от ДПА.
Сумата, която се очаква да нарасне предвид продължаващите дела, включва плащанията, направени от всички марки в групата като Ауди (Audi) и Порше (Porsche) на всички международни пазари на концерна, пише БТА.
Новината за финансовото бреме от скандала бе оповестена, след като Фолксваген съобщи, че печалбите му са понесли удар в началото на годината. През първото тримесечие на 2019 г. Фолксваген груп отчете печалба от 3,05 млрд. евро, в сравнение с 3,3 млрд. през същия период година по-рано.
Това отчасти се дължи на разходите, породени от дизеловия скандал, отбелязва ДПА.
Снимка:dobrudjabg.com
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика