Начало >Добруджа >Култура

ДКТ „Дора Габе“ се готви за международния фестивал в Пловдив

22.08.2016 г. 11:00:43 ч.
/ ИА Добруджа
ДКТ „Дора Габе“ се готви за международния фестивал в Пловдив
Възстановителните репетиции на спектакъла „Къде отиваш, конче?“ по текст на Рада  Москова започнаха в кукления театър в Добрич. Режисьорът Леонард Капон работи с актьорите Румен Куртев, Димитър Ялнъзов, Мира  Демирева и Сибел Азис. Сценографията е на Крум Крумов, а музиката на д-р Стефан Москов.  В програмата на 22-ото издание на престижния фестивал „Двама са малко - трима са много“ участието на ДКТ „Дора Габе“ е предвидено  за 5 септември. Международният форум на кукленото изкуство ще започне на 2 септември в Пловдив и ще приключи на 6 септември.
„В своята история фестивалът ни е бил посветен на въображението, на духа, на приказката и вълшебството, но винаги и преди всичко на човека – малкия и големия. Човекът като създател и посланик на смисъла и като откривател на житейската палитра, която надгражда и осмисля съществуването!”, споделят организаторите. В програмата на фестивала са включени 61 заглавия.

Коментирайте
Подобни новини
Уникална изложба на историческия комикс гостува в Добрич (СНИМКИ)
Уникална изложба на историческия комикс гостува в Добрич (СНИМКИ)
Галин Ненов отвори своето откровение "Щастието.То обича тишината" за приятели и почитатели (СНИМКИ)
Галин Ненов отвори своето откровение "Щастието.То обича тишината" за приятели и почитатели (СНИМКИ)
Бароков концерт на свещи ще потопи публиката в в Добрич в магията на музиката на Бах и Хендел
Бароков концерт на свещи ще потопи публиката в в Добрич в магията на музиката на Бах и Хендел
РИМ – Добрич и Софийска градска художествена галерия със съвместен проект
РИМ – Добрич и Софийска градска художествена галерия със съвместен проект



Яндекс.Метрика