Днес е първият кръг на световната шахматна олимпиада, в която участва Момчил Петков

29.07.2022 г. 10:18:36 ч.
/
В индийския град Ченай, стартира световната шахматна oлимпиада, в който участва и българският национален отбор, част от който е Момчил Петков от Добрич.
Мъжкият шахматен тим на страната ни излиза в първия кръг днес срещу Република Палау. На първа дъска за България ще играе гросмайстор Момчил Петков, а останалите шахматисти в отбора са Цветан Стоянов, Лъчезар Йорданов, Тодор Георгиев и Александър Ташев.
Женският отбор на България ще играе днес срещу Зимбабве в първия кръг на шахматната oлимпиада.
Състезанието продължава до 10 август. 162 отбора се съревновават на шахматната oлимпиада при жените и 188 при мъжете.