Начало >Добруджа >Общество

Добрич на второ място по новозаразени с COVID-19 след столицата

22.08.2020 г. 07:46:21 ч.
/
Добрич на второ място по новозаразени с  COVID-19 след столицата
През денонощието в страната са регистрирани 169 нови случая на заразени с коронавируса SARS-CoV-2. Направени са 6 373 диагностични теста, показват данните от единната национална система.Новозаразените в Добрич са 25, като следваме София с 35 регистрирани.

Общо положителните тестове за коронавирусна инфекция от началото на епидемията са 15 131, 831 от заразените са медици.

Към момента в болниците в страната се лекуват 734 пациенти с COVID-19. От тях 73-ма са подложени на интензивни грижи.

Седем души изгубиха битката за живота си през изминалото денонощие. От началото на епидемията досега болестта взе 539 жертви.

Излекувани са 10 282 души, 195 от тях - през последните 24 часа.

Активните случаи към момента са 4 310.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за неделя - 28 юни
Прогноза за неделя - 28 юни
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец



Яндекс.Метрика