Начало >Добруджа >Общество

Добрич се включва днес в „Мрежа на свободата“ с акцент – 150 години от Априлското въстание

30.04.2026 г. 09:06:17 ч.
/
Добрич се включва днес в „Мрежа на свободата“ с акцент – 150 години от Априлското въстание
Днес от 18:00 часа в Младежки център - Добрич ще се проведе национално хибридно събитие, част от инициативата „Мрежа на свободата“. Добрич ще участва, заедно с още шест български града, в общ разказ, посветен на 150-годишнината от Априлското въстание и неговото съвременно значение.

Основен акцент в участието на града ще бъде фигурата на Стефан Караджа и неговото символно присъствие в региона. 
По време на събитието ще бъде представена и малко позната история за т.нар. легион „Стефан Караджа“, който посреща българските войски в Добрич през 1940 г.
 
Събитието ще се проведе едновременно в седем града – Копривщица, София, Бургас, Сливен, Русе, Варна и Добрич, като всеки ще има 15-минутно включване.
 
Събитието е с вход свободен и е насочено към широка аудитория, включително ученици и млади хора. Очаква се то да предложи „един разговор, малко по-различен за историята“ и да постави акцент върху теми като дух, единство и действие.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 22 юни
Времето на 22 юни
Вестник ГЛАС: Образование – минало и бъдеще
Вестник ГЛАС: Образование – минало и бъдеще
Общински съвет - Добрич ще заседава на 30 юни
Общински съвет - Добрич ще заседава на 30 юни
Днес настъпва астрономическото лято
Днес настъпва астрономическото лято



Яндекс.Метрика