Начало >Добруджа >Общество

Добричка фирма с награда от Социалното министерство

10.12.2020 г. 16:03:19 ч.
/
Добричка фирма с награда от Социалното министерство
Добричката фирма „Металагро” АД, бе сред отличените днес от Министерството на труда и социалната политика. Наградата бе връчена в рамките на форума „Работодател на годината“, който се провежда за 17-та поредна година от Агенцията по заетостта. Тазгодишното издание на наградите се отличава с това, че наградените са, не само доказали се работодатели, които са запазили служителите си в условия на пандемия, но и са разкрили нови работни места.
„Металагро“ са отличени в категорията „Успели заедно”, тъй като са се доказали в приобщаването към заетост на трайно безработни.
В другата категория „Работодатели със значим принос за осигуряването на заетост на безработни лица на регионалния трудов пазар”, сред наградените беше „Албена” АД, тъй като от дружеството са спасили работните места на 1 877 служители и са взели на работа още 355 безработни.



Коментирайте
Подобни новини
Ученическа конференция на тема  „Свободата като лична и колективна концепция“ организира ЧГ"Райко Цончев"
Ученическа конференция на тема „Свободата като лична и колективна концепция“ организира ЧГ"Райко Цончев"
Свилен Трифонов: Предложените промени в осигуряването на държавните служители са стъпка към повече справедливост
Свилен Трифонов: Предложените промени в осигуряването на държавните служители са стъпка към повече справедливост
Поради технически причини дирекция „Местни данъци и такси“ днес няма да работи с граждани
Поради технически причини дирекция „Местни данъци и такси“ днес няма да работи с граждани
Областният управител с поздрав по повод 23 юни - Ден на държавния служител
Областният управител с поздрав по повод 23 юни - Ден на държавния служител



Яндекс.Метрика