Начало >Добруджа >Общество

Доц. Ангел Кунчев: Видях недопустими неща в болницата в Добрич (ЧУЙТЕ)

11.08.2020 г. 16:05:38 ч.
/
Доц. Ангел Кунчев: Видях недопустими неща в болницата в Добрич (ЧУЙТЕ)
Ситуацията в добричката болница не е драматична, но не е добра. Посещението ни в Добрич може да обърне нещата до две-три седмици, каза пред журналисти главният държавен инспектор д-р Ангел Кунчев. Той припомни фактите при развитието на ковид заразата. През май в Добрич - 0 заразени, а през август ще са 550 на база развитието на заболеваемостта. Лечебното заведение е подпомогнало развитието, каза д-р Кунчев. Той посочи като най-голямо клъстерно огнище „Неопърл-България“, Центъра за хемодиализа. Видях неща, които са недопустими, посочи доц. Кунчев - смесени потоци, лоша организация на прием за лекуване. „Не може в едно отделение да има ковидболни и други пациенти. Не може да закриваш Инфекциозно отделение в пандемични условия", изтъкна още държавният инспектор. Той съобщи, че от РЗОК са опитвали да помогнат с инфекционисти, но помощта им е била отхвърлена.

Аудио:


Коментирайте
Подобни новини
Времето на 27 юни
Времето на 27 юни
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети



Яндекс.Метрика