Доналд Тръмп: Чувствам се много по-добре

04.10.2020 г. 09:29:30 ч.
/
Доналд Тръмп: Чувствам се много по-добре
Американският държавен секретар Майк Помпео ще ограничи азиатската си обиколка до посещение в Япония. Помпео пристига в Токио днес, но отменя посещението си в Южна Корея и Монголия. Промяната в програмата идва в момент, когато президентът Доналд Тръмп е във военна болница с COVID-19.
След поредица от смесени и понякога объркани съобщения за здравето на Доналд Тръмп, президентът публикува ново видео в Туитър, записано този път от военната болница Уолтър Рийд, в която прекара втора нощ.
"Дойдох тук. Не се чувствах добре. Но сега съм много по-добре. Работим усилено за пълното ми възстановяване", написа Тръмп.
Според лекаря на Белия дом Шон Конли президентът не е имал температура през последните 24 часа и няма затруднено дишане. По план ще бъде лекуван пет дни с ремдесивир.
Началникът на президентската канцелария Марк Медоуз по-рано обаче заяви, че преди да бъде откаран в болница, Тръмп е бил допълнително обдишан с кислород. По думите му, състоянието му е било обезпокоително, а следващите два дни ще са критични от гледна точка на лечението му.
Самият Тръмп казал на лекарите, че е готов да напусне болницата още сега, но все пак остава под наблюдение.
А пред болницата се събра малка група поддръжници на Тръмп. Със знамена в ръка, но не всички носещи маски, те изразиха подкрепата си за президента.
Снимка:static.bnr.bg
Източник:БНТ

Коментирайте
Подобни новини
Петролът остава под 100 долара за барел
Петролът остава под 100 долара за барел
Сергей Лавров: Русия е готова да продължи преговорите за Украйна
Сергей Лавров: Русия е готова да продължи преговорите за Украйна
Тръмп намекна за възобновяване на преговорите с Иран
Тръмп намекна за възобновяване на преговорите с Иран
Съпругата на испанския премиер е обвинена в корупция
Съпругата на испанския премиер е обвинена в корупция



Яндекс.Метрика