Начало >Добруджа >Общество

Два от новорегистрираните случаи на COVID-19 в областта са при медицински персонал

21.07.2020 г. 13:24:32 ч.
/
Два от новорегистрираните случаи на COVID-19 в областта са при медицински персонал
Пет нови случая на положителни проби за коронавирус са регистрирани в Единния информационен портал днес. Директорът на Регионална здравна инспекция и секретар на Областния координационен щаб /ОКЩ/ д-р Светла Ангелова уточни, че четири от новите положителни на заболяването пациенти са жени на възраст от 32 г. до 70 г., а един е мъж на възраст 38 г.
Три от пациентките и мъжа са поставени на домашна изолация и лечение. Четвъртият случая – жена, е настанена в Ковид сектора на Второ вътрешно отделение на МБАЛ Добрич. Две от лицата са медицински персонал, добави д-р Ангелова. Към днешна дата в ОАИЛ се намира една жена в тежко състояние, поставена на дихателна реанимация. На болнично лечение има пациенти само в МБАЛ Добрич, като броят им е 17 души.
Всички контактни лица на новорегистрираните положителни пациенти са издирени, установени и поставени под карантина.
Източник:Областна администрация

Коментирайте
Подобни новини
Заради ремонти утре преди обед автобусите с номера 3, 4 и 14 няма да минават през ЖК "Дружба" 4
Заради ремонти утре преди обед автобусите с номера 3, 4 и 14 няма да минават през ЖК "Дружба" 4
Времето на 24 юни
Времето на 24 юни
Отборът на СУ „Любен Каравелов“ – Добрич със сребърни медали на националното състезание „Млад спасител“
Отборът на СУ „Любен Каравелов“ – Добрич със сребърни медали на националното състезание „Млад спасител“
С бране на билки в местността Суха река започнаха Еньовските празници в „Стария Добрич“ (ВИДЕО)
С бране на билки в местността Суха река започнаха Еньовските празници в „Стария Добрич“ (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика