Двама румънски военни загинаха при обстрел в Афганистан

08.05.2016 г. 09:21:23 ч.
/ ИА Добруджа
Двама румънски военни загинаха при обстрел в Афганистан
Двама военни от контингента на НАТО в Афганистан са загинали при обстрелв Кандахар, предадоха информационните агенции.

От румънското министерство на отбраната уточниха, че убитите са румънци.

Съобщава се, че нападението срещу коалиционните сили е извършено от двама неидентифицирани мъже, облечени в униформи на афганистанската армия. 
Военните от алианса са открили ответен огън, при който нападателите са били убити.   

В 12-хилядния контингент на НАТО в Афганистан служат 600 румънски военни.

В кореспонденция на Би Би Си се посочва, че през последните години са извършени няколко нападения срещу силите на алианса. В някои от случаите талибаните използват при атаките униформи на афганистанската армия.   

От командването на НАТО съобщиха, че се води разследване. Задържан е афганистански полицай, който е бил разпитан.
Снимка:pan.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика