Южната част на украинската Одеска област отново е била атакувана през нощта с дронове. Ударите са били насочени срещу гражданска инфраструктура, съобщи в „Телеграм“ председателят на областната военна администрация Олег Кипер. По предварителни данни двама души са загинали, а други двама са ранени.
Въпреки активната работа на противовъздушната отбрана, има щети по граждански обекти. Според Кипер при удара са се запалили пет камиона, но пожарът е бил овладян. Екипите на службите вече отстраняват последствията от нападението.
По същото време в Одеса се намира българска делегация по повод честванията на Деня на бесарабските българи и Деня на народните будители. В състава й са Росица Кирова – народен представител и председател на парламентарната комисия за прякото участие на гражданите, Ашот Казарян – заместник-министър на културата, Кирил Вълчев – генерален директор на БТА, и певецът Илия Луков, пише БТА.
Българите в Одеска област са над 150 000 души и са третата по численост общност в региона. В самия град Одеса живеят между 50 и 60 хиляди българи, а най-компактното население е в Болградския, Измаилския и Белгород-Днестровския район.
Снимка:БТА
Източник:frognews.bg


.gif)









.gif)





1 USD = 1.69277 BGN
1 GBP = 2.2185 BGN
1 CHF = 2.10599 BGN
