Начало >Добруджа >Общество

Държавата внесе съдебен иск срещу „Евроманган“ за неплатени концесионни задължения

05.04.2017 г. 12:20:26 ч.
/
Държавата внесе съдебен иск срещу „Евроманган“ за неплатени концесионни задължения
Държавата, чрез Министерството на енергетиката, внесе в Окръжен съд -  Добрич иск за 298 410 лева срещу „Евроманган“ ЕАД заради неплатени концесионни задължения.
В общата искова претенция на Държавата са включени неизплатено от концесионера задължение за доплащане за 2015г.  - с падеж 15 януари 2016 година, концесионно плащане за четвъртото тримесечие на 2016г. и дължимото изравнително плащане за същата година, както и дължимото доплащане за недобит манганов концентрат, заедно с лихвите върху тези задължения.
Окръжен съд - Добрич остави без движение исковата молба, след като установи, че по нея не е внесена дължимата държавна такса в размер на 11 936 лева. Съдът даде 7-дневен срок  за отстраняване на нередностите.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика