Държавни предприятия с блокирани над 25% от парите си в КТБ

12.11.2014 г. 09:42:00 ч.
/ ИА Добруджа
Държавни предприятия с блокирани над 25% от парите си в КТБ
Държавни предприятия са с блокирани над 1/4 от парите си в КТБ. Справка на икономическото министерство в края на септември показва, че близо 32% от парите на БЕХ например са били в КТБ, пише Money.bg, като цитира bTV. Най-фрапиращо изглеждат данните за „Булгаргаз". Според справката повече от 99% от парите на обществения доставчик са блокирани в КТБ.
Подобна ситуация имаше и през лятото, когато стана ясно, че дружеството има 17 милиона лева в КТБ. Тогава от „Булгаргаз" обясниха, че заради ежедневните плащания към „Газпром" често тези пари оставали единствените налични по банковите им сметки, но не застрашавало плащането на газовите доставки.
Повече от 55% парите на оръжейния търговец „Кинтекс" също са блокирани в КТБ, се вижда от справката на икономическото министерство.
Миналата седмица служебният енергиен министър съобщи, че се правят опити за вид продажба на сметките, така че държавните предприятия да си върнат около една трета от парите. Дали така наречените цесии ще бъдат одобрени - засега не е ясно.

Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика