Една трета от българите са ставали обект на ало-измама

19.04.2019 г. 09:15:55 ч.
/
Една трета от българите са ставали обект на ало-измама
Почти една трета от българите са ставали обект на ало-измама при започването на схемата през 2010, 2011 година. Това заяви пред БНР експертът от Центъра за изследване на демокрацията Тихомир Безлов.
Днес вече хората се ориентирали по-добре , включително и възрастните. В същото време обаче се е увеличил размерът на исканите суми.
През 2018-2919 година атакуваните от телефонни измамници били около 12-14%. Със сигурност около 1% стават жертва на такива измами.
За същия период измамниците са успели да отнемат около 8-9 млн. лв.
Проблемът се утежнява и от факта, че са атакувани бедни хора, като често става въпрос за спестявания, които те са събирали през целия си живот. 
Безлов разказа, че измамниците, макар да са ръководени от тартори, дължат успеха си на широката мрежова система, която са развили особено в Централна Северна България. Става дума за хора, живеещи основно в Левски, Горна Оряховица, Плевен, Русе и Червен бряг.
След разбиването на групата в Горна Оряховица вчера предстои да се види дали схемите ще бъдат действително ударени или измамниците ще успеят да се адаптират, както това е станало при включването на Румъния.
Снимка:nws2.bnt.bg
Източник:News7.bg

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика