Ердоган: Няма препятствия пред "Турски поток"

08.08.2016 г. 16:05:02 ч.
/
Ердоган: Няма препятствия пред "Турски поток"
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган обвини Запада, че се отнася с предразсъдъци към неговата страна. Това той каза в интервю за ТАСС, цитирано от БТА, преди предстоящата си визита в Русия утре.
"По някакви причини Западът се занимава с подмяна на понятията и намеква за опити на Турция да промени своя светски характер. Такова нещо няма", заяви Ердоган. "Не трябва да се отнасяте към Турция с предразсъдъци. Процесите, които съществуват в европейското общество, се случват и в турското общество", допълни той.
Освен това турският президент подчерта, че "по въпроса за зачитането и гарантирането на демократичните права и свободи Турция не може да бъде сравнявана със страните от ЕС".
В друго интервю - за френския вестник "Монд" - Ердоган също се оплака от отношението на Запада, който по думите му е изоставил турските граждани.
"След атаките срещу "Шарли ебдо" целият свят реагира. Нашият премиер се присъедини към шествието по улиците на Париж. Надявах се, че след опита за преврат в Турциязападните лидери ще реагират по подобен начин, а няма да се ограничат само с няколко клиширани фрази".
Ердоган подчерта още, че страната му е готова незабавно да предприеме всички необходими стъпки за реализиране на проекта "Турски поток".
Снимка:cdn5.img.sputniknews.com
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС



Яндекс.Метрика