ЕС може да съди Великобритания заради новия закон за Брекзит

10.09.2020 г. 14:13:20 ч.
/
ЕС може да съди Великобритания заради новия закон за Брекзит
Европейският съюз може да предприеме правни действия според договора с Великобритания за Брекзит, ако извънредните разговори днес не уверят достатъчно Брюксел, че предложеният нов британски закон няма да е в нарушение на договорените ангажименти, информира "Ройтерс".
Двете страни ще проведат извънредни разговори в 12,00 часа по Гринуич днес във връзка с плановете на британския премиер Борис Джонсън да пренебрегне някои положения в договора с ЕС. Брюксел предупреди, че това може да попречи на двете страни да договорят търговско споразумение.
"Първо има Съвместен комитет. Ако не са достатъчни нужните разяснения, има механизъм за уреждане на спорове към споразумението за напускане", каза европейски дипломат.
Други двама европейски представители коментират, че Европейската комисия ще анализира новия законопроект за вътрешния пазар на Великобритания след прокарването му, за да вземе под внимание и поправките преди да вземе окончателно решение дали да съди Лондон.
Междувременно в правен съвет за Комисията се казва, че законопроектът е в "ясно нарушение" на споразумението за Брекзит. Подчертава се, че ще позволи на Комисията да предприеме правни действия срещу Великобритания на няколко основи.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Пожарът до Солун е овладян, причини щети и замърсяване
Пожарът до Солун е овладян, причини щети и замърсяване
Украйна очаква дронова сделка със 7 държави от НАТО
Украйна очаква дронова сделка със 7 държави от НАТО
Стрелба с 8 ранени помрачи празниците в САЩ
Стрелба с 8 ранени помрачи празниците в САЩ
Мащабни протести: Албанците искат смяна на властта
Мащабни протести: Албанците искат смяна на властта



Яндекс.Метрика