Европа ни дава 500 милиона лева за борба с безработицата

17.01.2015 г. 16:50:00 ч.
/ ИА Добруджа
Европа ни дава 500 милиона лева за борба с безработицата
5000 милиона лева за борба с безработицата и бедността ще получи България от Европа за тази и следващата година.
Това съобщи пред Нова телевизия социалният министър Ивайло Калфин.
Още от този месец 8000 младежи ще започнат стажове в различни фирми. Пари ще има и за осигуряване на целогодишната работа на личните асистенти на хората с увреждания.
За тази цел ще бъдат отпуснати 13 млн. лв. по бюджета на Министерството на труда и социалната политика, за да бъде обезпечено финансирането на социалната услуга до стартирането на новите операции по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси" 2014-2020 г.
От държавата планират и мерки, които да улеснят преместването на един работник от едно в друго населено място.
За тази цел ще бъдат предоставени пари за пренасянето, за наем, такси в детски заведения и други.
До края на годината се очаква да започне и нова ваучерна програма.
„Идеята е ваучерите да бъдат разширени и в общините, където се дават помощи и има задължително изискване за полагане на обществено полезен труд, да се наема за опреден период от време с тях", обясни Калфин.

Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!



Яндекс.Метрика