Европейско първенство по баскетбол в Албена

03.07.2013 г. 09:47:00 ч.
 От 4 до 14 юли Албена ще бъде домакин на европейското първенство по баскетбол за жени до 20-годишна възраст, дивизия Б, съобщават от пресцентъра на курортния комплекс. Двубоите ще се играят в спортната зала, намираща се до хотел „Добруджа". Входът за срещите е свободен, а в навечерието на шампионата бе обявен и съставът на националния ни тим от старши треньора Цанко Цанков.
Цветовете на България ще защитават следните 12 състезателки: Борислава Христова, Кристина Пейчинова, Радостина Димитрова, Калина Аксентиева, Мартина Николова, Ива Костова, Ива Георгиева, Златина Димитрова, Мария Светославова, Христина Тютюнджиева, Яна Кожухарова, Габриела Костова.
Средната възраст на отбора е 19 г. и 11 м., а средната височина на състезателките е 180.67 см. Помощници на Цaнков са Венцеслав Гечев и легендарната ни баскетболистка Полина Цекова - шампион на женската НБА с Хюстън Кометс от 1999-а година, шампион на европейската купа „Ронкети" през 1996-а година заедно с френския Тарб, носител на Купата на Франция в три поредни години.
Програма на мачовете на националния отбор на България по баскетбол за жени до 20 г.