Фалшив сигнал за стрелба евакуира два терминала на летище „Джон Кенеди” в Ню Йорк

15.08.2016 г. 09:29:41 ч.
/
Фалшив сигнал за стрелба евакуира два терминала на летище „Джон Кенеди” в Ню Йорк
Международното летище „Джон Кенеди” в Ню Йорк поднови работата в два терминала, след като бяха евакуирани заради фалшива тревога, че е имало стрелба, съобщават местни медии.
Малко след полунощ полицията в мегаполиса потвърди, че терминалите са проверени и че не е имало стрелба.
Около 21:30 часа местно време охраната на летището получи сигнал за стрелба в залата за заминаващи на Терминал 8, което доведе до предприемане на действия от силите на реда.
Няма пострадали. Няма задържани и няма потвърждение за произведени изстрели, отбелязаха в съобщение от охраната на летището, пояснявайки, че терминалът е бил евакуиран като предохранителна мярка.
Около час по-късно друг сигнал за стрелба доведе до затварянето на Терминал 1 на летището. Полицията не е открила нищо подозрително.
Не са открити гилзи и оръжия в проверените терминали.
Снимки в социалните мрежи показаха големи тълпи от хора, които чакат пред Терминал 8 и голямо полицейско присъствие.
Няколко полета бяха отклонени, докато други самолети не бяха допуснати да излетят.
Снимка:content.delta.com
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика