ФУТБОЛ: Добруджа гостува на отбор от "В" група за Купата

10.09.2014 г. 12:09:00 ч.
Добруджа ще гостува на победителя от зона „Югозапад". Това отреди тегленият днес жребий за първия основен кръг на турнира за Купата на България. На 1/16-финалния етап се включват всички професионални тимове, както и четири аматьорски. Той размина фаворитите за отличието. Мачовете са на 23, 24 и 25 септември. Победителят в тях ще бъде излъчен в по един двубой и ако завърши наравно в редовното време, ще се играят продължения и евентуално ще се изпълняват дузпи. По регламент отборът от по-горна дивизия в двойките е гост. Така на „жълто-зелените" ще се наложи да пропътуват доста километри.
Конкретният съперник на „жълто-зелените" ще стане ясен на 17 септември, когато ще се играе финалът на зона Югозапад. За момента сигурен финалист е Пирин (Гоце Делчев). Той ще се изправи срещу спечелилият потока София – Пазарджик. Там финалисти са Чавдар (Етрополе) - Витоша (Бистрица).