ФУТБОЛ: Добруджа продължава без грешка като домакин

Добруджанци се наложиха над Струмска Слава (Радомир) с 3:1 в мач от десетия кръг на Втора лига
22.09.2024 г. 19:17:12 ч.
/
Добруджа записа поредна домакинска победа. Днес добруджанци се наложиха над Струмска Слава (Радомир) с 3:1 в мач от десетия кръг на Втора лига, игран на стадион „Дружба“. Победата за добруджанци можеше да бъде много по-изразителна, като бяха успели да реализират създадените положения.

Резултатът бе открит в 16-ата минута от новото попълнение Ивайло Михайлов, който се разписа още в дебюта си на стадион "Дружба". Четири минути по-късно Ангел Ангелов удвои резултата. Лукас Кардозо покачи на 3:0 в 41-вата минута след точно изпълнена дузпа.
В 75-ата минути гостите останаха с десет души, след като техен футболист получи червен картон. Противно на очакванията с намален състав тимът от Радомир успя да стигне до почетно попадение. Реализира го  Цветомир Вачев в 90-ата минута.

След този кръг Добруджа запази петото място в класирането с 19 точки.
В следващия кръг „жълто-зелените“ ще гостуват на Ботев II. Двубоят е в събота (28 септември) от 17.00 часа.

снимка: ФК Добруджа 1919