ФУТБОЛ: Добруджа с пето равенство във Втора лига

02.09.2024 г. 20:01:00 ч.
/
Добруджа записа пето равенство от началото на сезона във Втора лига. Днес добруджанци завършиха 2:2 като гост на Янтра в двубой от 7-я кръг. Двубоят бе сравнително равностоен, но имаше и много нервност между двата отбора, като и двата тима завършиха с по 10 човека.
Домакините откриха резултата в 7-мата минута, след груба грешка в защитата на Добруджа, като  Мартин Тошев от няколко метра вкара за 1:0.
В 16-ата минута след центриране от корнер, вратарят на домакините  Борис Груев не реагира по най-добрия начин, като топката се озова в Димитър Пиргов, който стреля с глава и реализира за 1:1.
В 28-мата минута Румен Руменов засече центриране от дясно на Лукас Кардозо и даде преднина на Добруджа.
В 66-а минута Янтра стигна до изравняване, след като Мартин Тошев бе оставен на чиста позиция и отблизо преодоля Аргилашки за 2:2.
Веднага след гола Здравко Серафимов бе провокиран от Айвън Ангелов и го удари без топка, за което съдията му показа директен червен картон.
В добавеното време на срещата и Янтра остана с 10 души, след като Цветелин Радев фаулира футболист на Добруджа и получи втори жълт картон.
След това равенство Добруджа е на шесто място в класирането с 11 точки, докато Янтра Габрово остава на 7-а позиция със същия точков актив.