ФУТБОЛ: Добруджа с първа домакинска загуба за сезона

07.10.2024 г. 17:59:55 ч.
/
„Добруджа“ допусна първа домакинска загуба в шампионата. Добруджанци отстъпиха на „Етър“ Велико Търново в последен мач от 12-ия кръг от  Втора лига, игран на стадион "Дружба".

Мачът започна с домакински натиск, но изненадващо в 11-ата минута „болярите“ откриха резултат при първата си по-сериозна атака. Бабалиев пусна успореден пас към Иван Коконов, който от няколко метра се разписа за 0:1.
Добруджанци бяха близо до изравняване в 33-ата, когато Андриан Димитров подаде с глава към Ивайло Михайлов, който също с глава успя да насочи топката към вратата на гостите, но стражът им Станислав Нисторов успя да избие в корнер.
Минута преди края на първата част Михайлов получи топката от центъра, като успя да стигне до наказателното поле, където защитник на „Етър“ успя да му попречи да нанесе удар.

След почивката „жълто-зелените“ опитаха да променят резултата, но не успяха да разпечатат вратата на Нисторов.
Първата добра възможност бе в 50-ата минута, когато след пас на  Кардосо, топката попадна у Ивайло Михайлов, който стреля на два пъти без успех.
В 74-ата капитанът Димитър Пиргов можеше да се разпише, но ударът му с глава без избит от Нисторов, като след това топката се удари и в гредата. Отбитата топка попадна у Здравко Серафимов, който не успя да я вкара на опразнената врата.

След загубата днес добруджанци остават с 20 точки, като бяха изместен от петото място от "Етър“.

Предстои пауза в шампионата заради мачовете на националния отбор. В следващия кръг „Добруджа“ гостува на „Марек“. Мачът е на 19 октомври.