ФУТБОЛ: Добруджа с първа победа в контролите

29.06.2024 г. 20:06:12 ч.
/
Добруджа записа първа победа в предсезонната си подготовка. „Жълто-зелените“  победиха новия член на Втора лига „Фратрия с 2:1 в контрола, играна в Оброчище.
През първата част добричкият тима имаше няколко възможности за гол, но първо удар на Петър Георгиев бе отразен от вратаря на Фратрия, а малко преди почивката Китан Василев се озова на чиста позиция, но ударът му срещна страничната греда.
Все пак Добруджа откри резултата в  57-ата минута, следа като Андриан Димитров технично прехвърли вратаря на варненския тим.
В 65-та минута Фратрия изравни, но само  минута по-късно Петър Георгиев засече центриране от Велислав Боев и вкара за 2:1, което се оказва и победното попадение в мача.
В първите две контроли добрудажнци записаха загуба от Спартак (Варна) и равенство срещу Дунав.

снимка: фейсбук страница на ФК Добруджа