ФУТБОЛ: Добруджа с първа загуба за сезона

Добричкият тим отстъпи като гост на Беласица в Петрич с 0:2 в мач от деветия кръг на шампионата
16.09.2024 г. 18:57:13 ч.
/
Добруджа записа първа загуба във Втора лига през този сезон. Добричкият тим отстъпи като гост на Беласица в Петрич с 0:2 в мач от деветия кръг на шампионата.

Добруджанци бяха по-активни през по-голямата част от първото полувреме. В 36-ата минута атака на Добруджа завърши с удар на Петър Димитров от границата на наказателното поле, който бе отразен от вратаря на Беласица. При последвалата контратака домакините стигнаха до гол - Галин Григоров парира удар на футболист на петричкия тим, но не успя да улови топката,  като след последвало меле, топката до Лукас Гроси, който от десетина метра вкара за 1:0.

Добричкият тим можеше да изравни още в 48-мата минута, когато след корнер и последвало разбъркване, Димитър Пиргов от три метра прати топката в ръцете на вратаря на домакините.
Въпреки желанието на добруджанци да стигнат до изравняване, не успяха да затруднят вратаря на домакините. В 83-ата минута Беласица получи правото да изпълни дузпа, след като Лукас Кардозо повали на земята Куфре Ета.  Капитанът на домакините Мартин Русков беше точен от бялата точка за 2:0.
В 85-ата минута Димитър Пиргов опита удар от над 25 метра, но бе отразен от вратаря на Беласица.

С тази загуба Добруджа остана на петата позиция в класирането с 14 точки.
В следващия кръг добруджанци приемат Струмска Слава. Мачът е на 22 септември от 17.00 часа на стадион „Дружба“.