ФУТБОЛ: Добруджа води на Академик с 1:0 след първото полувреме

03.08.2013 г. 18:51:00 ч.
Добруджа води на Академик с 1:0 след първото полувреме в мач от първия кръг на „Б" група.
„Жълто-зелените" започнаха двубоя много мотивирано и организираха няколко опасни атаки най-вече чрез Иван Цачев.
Васил Тачев изпусна първата чиста ситуация. В 13-ата минута Детелин Димитров напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Тачев от 4-5 метра не успя да оползотвори подаването му.
Добруджанци не спряха да атакуват и в 20-ата минута стигнаха до гол. Ивайло Лазаров посрещна избита топка на границата на наказателното поле и с красив удар с левия крак я изпрати във вратата на Академик – 1:0.
След попадението гостите се активизираха, но за кратко и добруджанци започнаха отново да редят атаки тяхната врата. В 40-ата минута Васил Тачев нацели гредата след разбъркване в наказателното поле, а в последните секунди на полувремето отново Тачев свали с глава топката към Малинов, който стреля от движение, но топката мина над вратата.
Съставът на Добруджа: Николай Радомиров, Иван Иванов, Николай Христозов, Костадин Гаджалов, Детелин Димитров, Емил Колев, Кристиян Малинов, Ивайло Лазаров, Иван Цачев, Васил Тачев, Ивайло Димитров