ФУТБОЛ: „Добруджа“ взе първа победа в контролите

26.01.2022 г. 16:32:00 ч.
/
В третата си контрола „Добруджа“ постигна първа победа за зимния подготвителен период, след равенствата с „Черно море“ и „Дунав“ (Русе) през миналата седмица. Жълто-зелените днес победиха „Созопол“ като гост с 2:1.

Добруджанци бяха по-активни и създадоха повече опасности, но дълго време не успяваха да стигнат до гол. Това се случи в 69 мин. Малко след като влезе в игра Стефан Митев бе фаулиран в наказателното поле на „Созопол“ и Андриан Димитров отбеляза отсъдената дузпа. Въпреки превъзходството си, добричлии бяха близо до това за трети пореден мач да пропилеят аванса си, след като Божидар Киряков изравни 5 минути преди края. В добавеното време обаче Андриан Димитров отново показа головия си нюх и донесе победата на „Добруджа“. Това бе негов пети гол от общо 7 за отбора в първите три контроли.

„Добруджа“ започна в състав: Христо Ковачев, Ахмед Адемов, Тодор Таушанов, Ивайло Минчев, Иван Жечков, Якуб Идризов, Лъчезар Йорданов, Мартин Максимов, Александър Стефанов, Андриан Димитров и Григоре Кошкодан. Молдовецът остава единственото ново чуждестранно попълнение, след като белгиецът Джовани Самуел Дианганга се прибра в родината си, поради семейни проблеми, а аржентинецът Науел Пиетрантонио не бе одобрен.

Първи 20 минути с жълто-зеления екип през тази година записа бразилецът Том. Играещият помощник-треньор получи по-дълга почивка и не игра в първите два мача.

В неделя „Добруджа“ ще гостува на „Лудогорец 2“ в следващата си проверка.