ФУТБОЛ: „Добруджа“ загуби от румънския „Глория“ (Бузъу)

01.02.2023 г. 13:27:20 ч.
/
След като записа две победи срещу отбори от Румъния, „Добруджа“ загуби третата си международна контрола за зимния подготвителен период. Втородивизионният „Глория“ (Бузъу) победи добричлии с 3:0 в Оброчище. След първото полувреме румънците водеха с 2:0. След почивката в игра за „Добруджа“ влезе австралиецът Бул Джуач, който записа неофициален дебют с жълто-зеления екип. Нападателят се включи много добре и нанесе няколко опасни удара. „Добруджа“ владееше инициативата през втората част и имаше своите шансове за гол, но вместо това в 80 мин. при една контра „Глория“ стигна до трето попадение.

До старта на пролетния полусезон „Добруджа“ ще изиграе още една контрола – в събота срещу „Черно море“ във Варна. Мачът е насрочен за 14.30 часа, като в зависимост от времето ще се прецени дали ще бъде на стадион „Тича“ или на „Младост“.

В първия си официален мач за годината „Добруджа“ ще приеме „Беласица“ (Петрич) на 11 февруари, от 14.00 часа, на стадион „Дружба“ в Добрич.