ФУТБОЛ: Добруджа завърши сезона с домакинска загуба от Монтана и шесто място в класирането

24.05.2024 г. 20:25:24 ч.
Монтана победи с 2:0 като гост Добруджа в мач от последния 34-и кръг на Втора лига. И двата гола за тима от Северозапад паднаха през второто полувреме. Преминалият през Добруджа Денис Динев откри в 53-ата минута, а Владислав Цеков подпечата успеха с второ попадение в 68-ата.

И двата отбора имаха амбиции да атакуват елита, но в крайна сметка не успяха да стигнат до промоцията. Монатана приключва на четвърта позиция с 57 точки, докато добруджанци се сринаха до шесто място в крайното класиране с 50.

Септември (София) постигна победа с 3:0 над Черноморец (Балчик) и се завръща в Първа лига, след като си гарантира второто място в класирането.

Отборите на Марек и Струмска слава завършиха при резултат 0:0 в мач, който се оказа без голямо значение за домакините, тъй като Септември спечели своя мач. Така футболистите на Марек ще играят бараж за място в елита на българския футбол. Равният резултат можеше да помогне на Добруджа да изпревари Струмска слава в крайното класиране, ако „жълто-зелените“ бяха спечелили срещу Монтана.
Снимка:Facebook/ФК "Добруджа 1919" - Официална страница