ФУТБОЛ: Женският национален отбор стартира евроквалификациите с победа, Димитра Иванова бе титуляр

06.04.2024 г. 07:47:57 ч.
Женският национален отбор започна по най-добрия начин квалификациите за Евро 2025, побеждавайки като гост Казахстан с 1:0. Единственото попадение в срещата реализира Симона Петкова в последните секунди на даденото от съдията продължение на първото полувреме.

Няколко минути по-рано “лъвиците” пропуснаха страхотна възможност да открият резултата, след като Ивана Найденова не съумя да реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Демидова срещу Лора Петрова. След като поведе в резултата, селекцията на Силвия Радойска успя да съхрани преднината си до самия край на срещата и заслужено се поздрави с трите точки на старта на квалификациите.

Добричлийката Димитра Иванова започна като титуляр и бе заменена в началото на второто полувреме от Виктория Адрианова.

Българките са в група C4, като освен Казахстан ще срещнат още съставите на Румъния и Армения. В другия двубой от нашия поток румънките постигнаха убедителен успех с 5:0. Следващият мач на България е домакинство на Армения във вторник, 9 април, от 18:00 часа на стадион “Александър Шаламанов” в София.
Снимка:Sportal.bg/архив