ФУТБОЛ: Късметът и съдията спряха Добруджа срещу Септември /Симитли/

14.03.2015 г. 18:04:00 ч.
/
Късметът и главният съдия Живко Недялков попречиха на Добруджа да си тръгне с точков актив от гостуването на Септември /Симитли/. Мачът, който се игра на стадион „Христо Ботев" в Благоевград, завърши 1:0 за символичните домакини, но добруджанци могат да съжаляват, тъй като минута преди гола удариха греда, а 5 минути преди края Даниел Граматиков с глава пропусна да изравни.
Победата за Септември дойде и не без участието на рефера Живко Недялков, който през второто полувреме буквално натика момчетата на Димчо Ненов в сбствената им половина и отсъждаше нарушение за домакините при всяко единоборство.
След като през първото полувреме правилно бе отменен гол за домакините заради засада, през втората част съдията тотално обърна свирката. Според момчетата от агитката на Добруджа, на полувремето ексцентричният кмет на Симитли Апостол Апостолов – Поли е посетил съдийската стая.
Въпреки съдийската бригада, Добруджа създаде първото чисто положение през второто полувреме. В 68-ата минута хубава атака на „жълто-зелените" завърши с удар в десния страничен стълб от Атанас Илиев.
Две минути по-късно след поредния фаул в полза на домакините, топката бе изсипана в наказателното поле на Добруджа, получи се разбъркване и въпреки двете успешни намеси на вратаря Павел Петков, в крайна сметка след удар на Любомир Илиев топката влетя в мрежата за 1:0.
В 85-ата минута Даниел Граматиков пропусна отлична възможност да изравни, но ударът му с глава от няколко метра не попадна във вратата.
Отборът на Добруджа отново получи подкрепа от вярната си агитка. 8 души пътуваха до Благоевград, за да дерат гърла за „жълто-зелените"
Съставът на Добруджа: Павел Петков, Даниел Граматиков, Костадин Ничев, Симеон Иванов, Даниел Генов, Кристиян Димитров-к, Петър Казаков, Николай Петров /Филип Филчев/, Валентин Веселинов, Александър Димитров /Георги Димитров/, Атанас Илиев
Снимка: Football24.bg