ФУТБОЛ: Устрем (Дончево) с ценна победа в местното дерби с Рилци

14.10.2024 г. 10:55:35 ч.
/
Устрем (Дончево) победи Рилци с 2:0 в двубой от 9-ия кръг на Североизточната трета лига. Мачът се игра в събота на изкуствения терен до стадион „Дружба“, а зрителският интерес бе по-голям от много мачове от Първа професионална лига.

Георги Георгиев откри резултата за домакините в 35-ата минута, засичайки подаване от Пламен Шестаков. До края на първата част и двата отбора създадоха по няколко опасни ситуации, но почивката дойде с гол актив за домакините.
В началото на втората част Иван Цачев от дузпа реализира втори гол и по този начин оформи и крайния резултат.

Това бе първа победа за тима от Дончево в първенството на Североизточната трета лига. Със спечелените три точки Устрем събра 7 в актива си и се изравни със Светкавица (Търговище) и Ботев (Нови пазар). Тимът на Рилци пък има две повече – 9.