Г-7 засилва диалога с Русия, но е рано да я приема отново в групата

25.08.2019 г. 14:18:19 ч.
/
Г-7 засилва диалога с Русия, но е рано да я приема отново в групата
Ръководителите от Г-7 на срещата си във френския град Биариц са се разбрали да засилят диалога и координацията с Русия, изключена от групата след анексирането на Крим през 2014 година, но според тях е прекалено рано да я приемат отново в Г-8. Това съобщи днес пред АФП дипломатически източник.
Седмината лидери, са се споразумели по идеята Г-7 да засили диалога и координацията с Русия по сегашните кризи, но са отбелязали, че е прекалено рано да се върнат руснаците на масата", допълни дипломатическият източник.
Преди срещата в Биариц Доналд Тръмп се изказа в подкрепа на възстановяването на Г-8 и завръщането на Русия.
Френският президент Еманюел Макрон, който се срещна с руския си колега Владимир Путинпреди седмица, изрази мнението, че е подходящо след време Русия да може да се върне в Г-8, но при условие да бъде намерено решение заедно с Украйна въз основа на Минските споразумения.
Берлин и Лондон също отхвърлиха идеята за връщане на Русия на този етап, а Канада подкрепи тази позиция.
Снимка:Reuters/Christian Hartmann
Източник:Novini.bg

Коментирайте
Подобни новини
След трусовете във Венецуела: Измеренията на човешката трагедия и хуманитарната криза
След трусовете във Венецуела: Измеренията на човешката трагедия и хуманитарната криза
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин



Яндекс.Метрика