Галин Костадинов: Много съм доволен от сребърния медал, защото състезанието беше много силно (ВИДЕО)

20.03.2024 г. 17:03:00 ч.
/
Треньорът и президент на СКЛА „Добрич“ Галин Костадинов спечели сребърен медал на Европейското първенство по лека атлетика за ветерани в полския град Торун. Галин Костадинов се класира на второ място при мъжете до 45 г. в дисциплината тласкане на гюле. Конкуренцията бе много голяма, като в дисциплината участваха 21 гюлетласкачи от цяла Европа, включително всички най-големи сили в хвърлянията – Германия, Полша, Чехия, Франция, Испания.

В най-добрия си опит Галин Костадинов изпрати уреда на 15.03 м. Той беше много близо и до титлата, като остана на 36 см. от победителя.

Много съм доволен и от резултата, и от класирането, защото конкуренцията беше много силна, сподели за медийна група „Добруджа” Галин Костадинов.

Той благодари за подкрепата на Павлин Тодоров - управител на фирма „Пато” и на Атанас Новачев - управител на фирма „Елит Кар”, които са поели разходите му по участието на Европейското първенство за ветерани.

Галин Костадинов планира догодина да участва на Световното първенство по лека атлетика за ветерани в Португалия.

Приоритет за него обаче е треньорската дейност в СКЛА „Добрич”.

Надявам се моят успех в Полша да е мотивация за всички  мои състезатели, сподели Галин Костадинов.