Начало >Добруджа >Регионални

Георги Георгиев: Сезонът в с. Българево – всичко е 50% назад

20.08.2020 г. 16:41:29 ч.
/
Георги Георгиев: Сезонът в с. Българево – всичко е 50% назад
Кризата с коронавируса неимоверно се отрази и то много на туристическия сезон и в село Българево, каза за медийна група „Добруджа“ кметът на каварненското село Георги Георгиев.
„Имаме наполовина по-къс сезон, който започна може би някъде в началото на август. А като се има предвид, че тук е по принцип по-кратък, щетата е налице“, коментира кметът.
Той обясни, че обичайно туристическият сезон е с продължителност около 2 месеца – юли и август, но този път заетите в туризма могат да разчитат на период от около 30 – 40 дни.
В момента Българево е пълно с туристи - около 600 души са на летен отдих в крайморското село. Голяма заетост има във всички места за настаняване, като пикът е бил в първата половина на месец август. В Българево има три хотела и около 15 къщи за гости. Освен това в селото има много българи от вътрешността на страната или живеещи в чужбина, които имат къщи в Българево и прекарват летните месеци близо до морето.
Георгиев очаква до първите дни на септември да има летовници в селото.
Ново момент според него е, че това лято районът е посетен от българи, които обичайно ходят на почивка в Гърция и Турция, но заради ограниченията за посещение в тези държави, този път са заложили на родното море и то в добруджанския край. „Споделят и че им харесва тук“, добавя кметът.
Допълнителни потоци от хора идват в Българево през почивните дни. „И събота и неделя плажовете са пълни“, обясни Георгиев.
Той добави, че туристите са основно българи. Има и някакъв процент румънци, но той е много по-малък в сравнение с минали години.
„Имаме доста тежък сезон за туризма, за земеделието и в икономически аспект“, обобщи кметът на Българево и си пожела кризата да отмине и следващата  година да е по-добра.

Коментирайте
Подобни новини
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море



Яндекс.Метрика