ГЕРБ готов да прокара болезнени реформи в енергетиката

02.01.2015 г. 10:02:00 ч.
/ ИА Добруджа
ГЕРБ готов да прокара болезнени реформи в енергетиката
Нужни са законови промени, за да се стабилизира енергетиката. Това сподели пред News.bg бившият шеф на АЕЦ „Козлодуй" и депутат от ГЕРБ Валентин Николов. Нужни са, според него, промени в Закона за енергетиката и Закона за ВЕИ. Въпросът е кой модел ще изберем, смята той.
Различните модели представляват начините за преразпределяне на ресурса, който се формира в енергетиката. Удобният момент за тези промени мина отдавна, категоричен е Валентин Николов. Сега вече го правим пост фактум, допълни той. Спасявало се положението в енергетиката с мерките, които се предприемат, според депутата. За да се спаси положението трябва да променим законите, изтъкна още Валентин Николов. Досега със законови промени, по думите му, не е имало ефект, защото законодателните изменения не са правени, както трябва.
ГЕРБ има достатъчно воля, за да направи болезнените реформи в енергетиката, изтъкна той. Въпросът бил управляващата партия да получи достатъчно подкрепа, за да реализира тези реформи.

Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика