ГЕРБ обяви война на ДСБ и Радан Кънев

17.03.2016 г. 15:12:23 ч.
/
ГЕРБ обяви война на ДСБ и Радан Кънев
ГЕРБ викат лидера си и премиер Бойко Борисов в парламента, за да обясни докога герберите ще търпят Радан Кънев и ДСБ във властта.
На брифинг в парламента Цвета Караянчева обясни, че партията настоява лидерът на ГЕРБ да вземе мерки и да отстрани всички хора на Радан Кънев от властта.
От ГЕРБ настояват прокуратурата да се самосезира за няколко скандални назначения на ДСБ в управлението.
ГЕРБ иска държавното обвинение да провери „Терем”, а премиерът Борисов да освободи ръководителя на дружеството Стоил Яков, който бил лично назначение на Радан Кънев.
По думите на Караянчева имало данни, че „Терем” умишлено се източва, а средствата отивали в черни каси на ДСБ.
От ГЕРБ искат да се провери и кантората на Радан Кънев. Кантората на Кънев сключила договор за юридически услуги с "Терем" за 2000 лева на месец. За 2015 година тази адвокатска кантора е получила 20 000 лева въпреки че дружеството има свой юридически отдел.
Караянчева категорично подчерта, че ПГ на ГЕРБ ще иска премиерът да обясни докога „опозиционерите” Радан Кънев и ДСБ ще участват във властта. Ще питаме премиера докога ще търпи тези хора и техните лъжи, че са в опозиция, а всъщност са в управлението на държавата, изтъкна депутатката.
ПГ на ГЕРБ отказва повече да носи отговорност за действията на Радан Кънев и неговите съпартийци, заяви Караянчева. Време е тази политическа шизофрения да бъде прекратена и излекувана, а ДСБ и Радан Кънев веднъж завинаги да се определят, настоя тя.
Снимка:www.vsekiden.com
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
НС прие на второ четене промените в Закона за железопътния транспорт
НС прие на второ четене промените в Закона за железопътния транспорт
Тежки сърдечни проблеми са установени при починалия полицай
Тежки сърдечни проблеми са установени при починалия полицай
Тримата апелативни съдии по делото на Благомир Коцев си направиха отвод
Тримата апелативни съдии по делото на Благомир Коцев си направиха отвод
България отчита най-висок в ЕС ръст на разходите за труд
България отчита най-висок в ЕС ръст на разходите за труд



Яндекс.Метрика