Германия заплаши да изтегли войниците си от Турция

13.07.2016 г. 13:08:29 ч.
/ ИА Добруджа
Германия заплаши да изтегли войниците си от Турция
Германия ще прибере войниците си от турската военновъздушна база „Инджирлик”, ако Анкара продължи да блокира достъпа на германски депутати до базата. Това предупреди вицеканцлерът на Германия Зигмар Габриел, цитиран от Ройтерс.
Турция, вбесена от приетата от Буденстага резолюция миналият месец, която определи избиването на арменци в Османската империя през 1915 година за геноцид, отказва достъп на германски депутати до базата.
„Германската армия отговаря пред парламента”, каза Габриел пред регионалния вестник Mitteldeutsche Zeitung. „И ако парламентът не може да посети армията си, то армията не може да остане там. Това е абсолютно ясно”, предупреди той.
Заплахата му да бъдат изтеглени 250-те войници от базата, които са част от операциите на ООН срещу ДАЕШ („Ислямска държава”) в Ирак, е най-ясният сигнал за ескалиралото напрежение между двете страни членки на алианса.
Коментарът на Габриел е в същата посока с исканията на някои германски депутати войниците да бъдат изтеглени, ако Турция не си промени позицията.
Снимка:webnews.bg

Коментирайте
Подобни новини
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро



Яндекс.Метрика