Големият енергиен шлем щеше да е най-добрият икономически пакет, който България е получавала, смята Първанов

06.12.2014 г. 10:04:00 ч.
/ ИА Добруджа
Големият енергиен шлем щеше да е най-добрият икономически пакет, който България е получавала, смята Първанов
Големият енергиен шлем – проектите Белене, Бургас-Александруполис, Южен поток е най-добрият икономически пакет, който България е получавала. Тази позиция изрази по Нова телевизия президентът (2002-2012 г) Георги Първанов. Той допълни, че проектите са щели да донесат десетки хиляди работни места и 15 млрд. евро инвестиции.
Скептик съм че можем да постигнем нещо по "Южен поток", каза още Първанов. По думите му България е имала стратегическо партньорство с Русия, загубила го е и сега партньор е Турция.
Коментирайки управленската коалиция, лидерът на АБВ каза, че партията е коректен партньор, като дава подкрепа за конкретни политики. Първанов смята, че към момента няма основания за сериозни критики към Бойко Борисов като премиер. "Оценявам диалогичността на ГЕРБ. Борисов вече се държи нормално. Никога не сме били врагове, а опоненти", уточни президентът.

Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада



Яндекс.Метрика