Начало >Добруджа >Общество

Голям интерес към акцията за събиране на непотребни ел. уреди в Добрич, има забавяне в графика

24.10.2020 г. 13:07:11 ч.
/
Голям интерес към акцията за събиране на непотребни ел. уреди в Добрич, има забавяне в графика
В Добрич днес е в ход акция за събиране на излезли от употреба електронни и електрически уреди, както и негодни батерии и акумулатори. Заради големия интерес има забавяне в графика. Първоначално бе обявено, че акцията ще се проведе от 10.00 до 12.00 часа – период, в който мобилен пункт да събира в съботния ден непотребното имущество от домовете на хората, които са направили предварителна заявка и имат ангажимент да го изнесат пред домовете си. Заради големия интерес към акцията и многото на брой адреси, които трябва да обиколи мобилния екип има забавяне в изпълнението на графика, уточниха от Община Добрич. Апелът към гражданите е да проявят търпение.
Инициативата се организира с цел опазване на околната среда и предотвратяване изхвърлянето на този вид масово разпространени отпадъци в контейнерите за твърди битови отпадъци.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика