Начало >Добруджа >Регионални

Горските стопанства в Генерал Тошево и Тервел - с добри резултати по ползване на дървесина

12.04.2019 г. 10:15:16 ч.
/
Горските стопанства в Генерал Тошево и Тервел - с добри резултати по ползване на дървесина
Резултатите на Североизточното държавно предприятие, относно ползването на дървесина за първото тримесечие, са най-добри от създаването на предприятието през 2011 година до момента. Това стана ясно по време на проведения стопански съвет, ръководен от директорът на СИДП инж. Веселин Нинов. С най-добри резултати по този показател са ДГС-Омуртаг, ДГС-Суворово, ДГС-Генерал Тошево, ДЛС-Тервел и ДГС-Търговище.
На срещата беше обсъдена и готовността на стопанствата за предстоящия през юни одит. СИДП е единственото изцяло сертифицирано предприятие, като от миналата година навсякъде се работи по новия  Национален FSC стандарт за сертифициране управлението на горите в България FSC-STD-BGR-01-2016 V-1. Само в ДЛС-Шерба и ДЛС-Черни Лом експериментално се прилагат два други стандарта за сертификация.
На стопанския съвет бяха разгледани и мерките срещу неразпространението на болестта африканска чума по свинете. За последният месец и половина на територията на ДЛС-Тервел бяха открити 10 диви свине, пробите от които показаха, че са заразени с АЧС. Преди това бяха регистрирани случаи и в ДЛС-Балчик. Очаква се през следващите дни областните и общински епизоотични комисии да заседават отново, за да се набележат мерки за ограничаване разпространението на АЧС в Североизточна България.
Снимка:static.bnr.bg

Коментирайте
Подобни новини
Завърши основният ремонт на 32 улици и участъци от улици в 24 села от община Добричка
Завърши основният ремонт на 32 улици и участъци от улици в 24 села от община Добричка
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“
Традиционният празник на пъпеша в село Българево ще се проведе на 24 и 25 юли
Традиционният празник на пъпеша в село Българево ще се проведе на 24 и 25 юли



Яндекс.Метрика