Григор Димитров прескочи втория кръг в Мелбърн

21.01.2015 г. 09:10:00 ч.
Българският тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг от Australian Open. Той се наложи с 6:3, 6:7 (10), 6:3, 6:4, срещу Лукаш Лацко в напрегнат мач. Следващият му съперник ще е Маркос Багдатис. Кипърецът се наложи с 6:1, 6:4, 4:6, 6:0 срещу белгиеца Давид Гофен.
Първият сет се разви много добре за Димитров. Българинът постигна пробив, с който поведе с 3:1. Съперникът му обаче веднага успя го върне и изравни. Въпреки това хасковлията направи важна крачка и с нов пробив реши нещата в своя полза след 6:3.
Димитров започна с ранен пробив и втория сет, но Лацко го върна мигновено, като се възползва от единствената си възможност за целия сет. Последва много оспорвано надлъгване между двамата, в което те печелеха сервис-геймовете си.
Сетът стигна до тайбрек, в който словакът поведе с 5:3. Десетият в схемата отговори с три поредни точки и взе преднина. От този момент започна размяна на водачеството до 11:10 в полза на Лацко. Тогава дойде ред на Димитров да сервира с надеждата за пореден път да спечели две точки и отново да поведе. Вместо това той допусна двойна грешка и след част сетът завърши с успех за словака.
Българинът даде да се разбере, че ще направи всичко, за да спечели мача и то по възможност бързо. И в третия сет той направи ранен пробив, но този път го защити и поведе с 3:0.
Фаворитът в двубоя продължи уверено и при 5:3 сервираше за спечелването на сета. Едва в този гейм Лацко успя да затрудни съперника си, като дори три пъти поред стигаше до възможност за пробив. Димитров обаче устоя и след 6:3 отново поведе в мача.
Четвъртият сет започна по познатия начин - българинът направи пробив и малко по-късно поведе с 3:1. Лацко използва медицински таймаут и след завръщането си на корта успя да изравни. Българинът обаче се пребори за нов пробив, който защити и дръпна с 5:3.

Източник:Dnevnik.bg