Гросмайстор Момчил Петков с призово място на силен международен турнир в Косово

Добричлията бе единственият под 20-годишна възраст в ТОП 10 на турнира
21.06.2024 г. 09:57:27 ч.
/
Гросмайстор Момчил Петков завърши на трето място на силен международен турнир в Косово. Balkan and Pristina Open 2024 се проведе между 14 и 20 юни в столицата на Косово. В турнира, който се игра по швейцарското правило в 9 кръга, участваха 45 шахматисти от над 10 държави.
Добричлията завърши с 6,5 точки, колкото и втория в крайното класиране на Прищина Опън гросмайстор Мартин Петров, но той е по-напред заради други показатели. Момчил записа 5 победи, 3 ремита и само една загуба, която бе от станалия шампион - шведския гросмайстор Платон Галперин. Той завърши със 7 точки.
За сериозната конкуренция говори фактът, че сред първите 10 в класирането, 9 са гросмайстори. Момчил бе единственият сред тях, който е под 20-годишна възраст.
В класирането за Балкан опън, добричкият шахматист е на второ място след своя сънародник Мартин Петров.

Припомняме, в края на миналия месец Момчил Петков бе абитуриент и реално това бе първото му състезание след завършване на средното му образование.