Гросмайстор Момчил Петков се представя силно в Суперлигата на Румъния

03.10.2024 г. 14:35:32 ч.
/
Гросмайстор Момчил Петков участва в момента в шахматната Суперлига на Румъния. В Национално отборно първенство на Румъния за мъже, което се провежда в курорта Мамая, участват 10 отбора, като 18-годишният добричлия е част от тима на Галац.

По традиция в румънския шампионат отборите имат право привличат чуждестранни състезатели, като за втори път Момчил Петков е поканен да бъде част от селекцията на клуба от град Галац. Освен него, в тима има още един българин – Цветан Стоянов.

Суперлигата се провежда по швейцарската система, в 10 кръга. След пет изиграни кръга до момента, Момчил, който играе на първа дъска, има 3,5 точки след 2 победи и три ремита, като две от тях са срещу гросмайстори с по-високо ЕЛО от него – единият е индиец, а другият от Гърция.
Момчил Петков е сред тримата най-силни шахматисти, играещи на първа дъска.

До края на надпреварата остават още пет кръгa.