ХАНДБАЛ: „Добруджа” остава в борбата за плейофите след победа срещу „Левски” (ВИДЕО)

02.03.2024 г. 19:16:06 ч.
/
В мач от мъжката А хандбална група, игран днес в Каварна, „Добруджа” победи „Левски” (град Левски) с 42:31. Срещата бе равностойна през първото полувреме и на почивката резултатът бе 16:16. Второто полувреме също започна с размяна на голове, но при 18:18 последваха 7 поредни гола за „Добруджа”, а впоследствие преднината на домакините достигна до 16 попадения.

Най-резултатен за жълто-зелените бе Михаил Нейчев с 13 гола. Маниел Димитров отбеляза 8.

Това е първа победа за „Добруджа” през 2024 г. Отборът бе трети след първия полусезон, в но в първите си пет мача през втория записа едно равенство и четири загуби. Със спечелените 2 точки „Добруджа” вече има 13 и заема пето място във временното класиране, само на 2 точки от третия „Фрегата” и на една от четвъртия „Осъм”.