ХАНДБАЛ: Продължава победната серия на „Добруджа“ (ВИДЕО)

18.11.2023 г. 19:25:12 ч.
/
Трета поредна и общо пета победа за сезона постигна мъжкият отбор на хандбален клуб „Добруджа“. В мач от седмия кръг на А група жълто-зелените победиха „Чардафон“ (Габрово). Поради липсата на отопление в зала „Русалка“ в Добрич, срещата се игра в Каварна.
Мачът вървеше гол за гол през цялото първо полувреме и едва в края му „Добруджа“ успя да поведе с повече от един гол, като на почивката резултатът бе 17:15. В първите 10 минути на второто полувреме добричлии увеличиха аванса си на 10 гола и спечелиха срещата с 37:26.
Най-резултатен отново бе лидерът в голмайсторската листа на първенството Джошкун Якубов с 12 гола, вкарани до средата на второто полувреме, след което той излезе от игра заради контузия. Маниел Димитров отбеляза 8 гола, Илиян Денев – 6, Деян Малчев и Михаил Нейчев – по 4.
С 10 точки „Добруджа“ запазва третото си място в класирането. До края на есенния полусезон отборът има още един мач – гостуване на „Локомотив“ (Горна Оряховица).