И трите ЕРП-та ще искат по-скъп ток от 1 юли

28.02.2019 г. 15:11:37 ч.
/
И трите ЕРП-та ще искат по-скъп ток от 1 юли
Енергоразпределителните дружества в цяла България ще искат актуализирани тарифи за тока от 1 юли. До края на месец март 2019 г. и трите ЕРП-та ЧЕЗ, ЕВН и Енерго Про обявиха, че ще внесат в Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) заявленията си за утвърждаване на нови цени. Въпреки че от фирмите доставчици на електроенергия не съобщават какво точно ще предложат на държавния регулатор, експертите в бранша са категорични, че претенцията ще е за значително увеличение. Основният аргумент за това е в несигурността на цените на Българската независима енергийна борса. През последните месеци цената на сделките варира в много широки граници и търговците губят.

Ето какво съобщават от ЕВН: 
Ценовото заявление на “Електроразпределение Юг“ ще бъде изготвено на база одобрените в Ценовото решение на КЕВР от 01.07.2018 г. необходими приходи за текущия регулаторен период, индексирани с: разликата между прогнозните количества пренесена енергия и реално достигнатите; разликата между прогнозната цена, заложена от КЕВР, по която разпределителните дружества купуват енергия за покриване на технологичните си разходи от Борсата, и цената постигната на борсовия сегмент „Ден напред“; разликата между прогнозни и реализирани разходи за инвестиции; инфлационен индекс; разходи, отразяващи реалните нива на цените на балансиращата енергия.
Снимка:www.utink.eu
Източник:OFFNEWS

Коментирайте
Подобни новини
Петър Витанов защити проекта на ПБ за държавния бюджет
Петър Витанов защити проекта на ПБ за държавния бюджет
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин



Яндекс.Метрика