Илхан Андай: ДПС не може да влезе във властта през парадния вход

28.05.2019 г. 11:17:31 ч.
/
Илхан Андай: ДПС не може да влезе във властта през парадния вход
Резултатът на ДПС им позволява да искат съучастие във властта, но не и през парадния вход. Той задължава партията да си стегне организацията и едва след това да мисли за извънредни избори. Такъв коментар направи Илхан Андай пред bTV след анализ на временните резултати от евровота. 
Според него с молбата си за прошка две седмици преди изборите, Ахмед Доган е имал предвид грешките си с евролистата, тъй като в нея не бяха включени представители на традиционните региони, където ДПС е водеща политическа сила. Ако в Шумен, Търговище и Разград партията е водеща сила благодарение на избирателната пасивност в цялата страна, в Кърджали тя пак е първа, но не присъства с представител в листата, обясни той.
По думи на Андай разочарованите от този факт са били много, поради което не са работили на пълни обороти. Това се е случило едва десет дни преди евровота. Според него настоящият резултат на ДПС в процентно отношение е много добър, а спрямо предишните европейски избори резултатите са относително еднакви.Той припомни, че Доган изрично е казал, че кметовете са пасивни, защото мислят по-скоро за местните избори и не се чувстват ангажирани с европейските. Именно по тази причина той им поставил нормата от 431 000 гласа, защото така ДПС щели да успеят да влязат през парадния вход във властта. По средата на кампанията обаче се стигнало до компромисната цифра 350 000.
"Доган не е това което беше на терен. Той получава непълна, изкривена информация, неговият морфичен резонанс буксува", заяви Андай по отношение на настоящата позиция на бившия лидер на ДПС. Според него порталът за информация на Доган е "хакнат" от партията.
Ако той отчете, че не той е бил прав за тези 431 000, а хората по региони, които казваха, че избирателите ги няма, Доган трябва да открие кой му е хакнал портала вътре в партията, посочи Андай.
Той изрази мнение, че в ПГ и ЦОП има хора, които мислят по-скоро за индивидуалните си успехи, и проблемът с ДПС бил, че го няма колективното ядро.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
"Тренд": Над 60% от българите са били щастливи през 2025 г.
"Тренд": Над 60% от българите са били щастливи през 2025 г.
Жалби за проблеми с водата и парното са сред най-честите до омбудсмана през 2025 г.
Жалби за проблеми с водата и парното са сред най-честите до омбудсмана през 2025 г.
Вторият учебен срок на учебната 2025/2026 година започва на 3 февруари за всички ученици от първи до 12-и клас в страната
Вторият учебен срок на учебната 2025/2026 година започва на 3 февруари за всички ученици от първи до 12-и клас в страната
Банка ДСК: По-умерен ръст на цените на имотите догодина
Банка ДСК: По-умерен ръст на цените на имотите догодина



Яндекс.Метрика