Начало >Добруджа >Общество

Инспектори от ОДБХ-Добрич установиха мандра в Силистренско, манипулирала датите на производство

26.04.2026 г. 10:50:39 ч.
/
Инспектори от ОДБХ-Добрич установиха мандра в Силистренско, манипулирала датите на производство
Над 2 тона кисело мляко и йогурт и повече от 4200 литра айрян от мандра в силистренско село ще бъдат унищожени по разпореждане на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ).
 
В хладилна камера са намерени кисело мляко и йогурт без идентификационна маркировка, която удостоверява партида и срок на годност. Открити са също кофички кисело мляко с общо тегло 750 кг и близо 17 000 шишета айрян с маркирани бъдещи дати на производство и съответно манипулиран срок на трайност. Проверката е извършена на 24 април т.г., а като дата на производство на айряна е отбелязана датата 25 април т.г. Според датата върху капачките на киселото мляко то пък е произведено на 3 май т.г.
 
Нарушенията в мандрата в Силистренско са установени от инспектори от Добрич. БАБХ продължава да прилага принципа на т.нар. кръстосани проверки, при които служители от една област работят в друга област на страната. По този начин се избягват местните зависимости и опитите за натиск върху контролните органи.

снимка: БАБХ
Източник:БАБХ

Коментирайте
Подобни новини
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич



Яндекс.Метрика